Prípadová štúdia – Informačná architektúra pre lineadesign.sk

Prečítajte si ako sme postupovali pri tvorbe informačnej architektúry pre nášho klienta, ktorý sa zaoberá návrhom interiérov. Pri tomto projekte sme zobrali už existujúci web a zmenili ho kompletne celý.

Niekedy je potrebné klientovi vysvetliť, že nie je dobré držať sa starého riešenia zubami – nechtami. V tomto prípade si klient dal poradiť a výsledkom je enormný nárast návštev, dlhší čas strávený na stránke a väčší počet pozretých podstránok za návštevu.

Analýza pôvodného obsahu

V prvom rade sme spravili hĺbkovú analýzu pôvodného obsahu. Tento krok bol veľmi dôležitý z hľadiska zistenia chýb, ktoré spôsobovali nízku návštevnosť webu.

Návrh novej architektúry

Keď už sme mali analýzu hotovú, pustili sme sa do návrhu informačnej architektúry. Nakoľko sa nám podarilo presvedčiť klienta na úplne nové riešenie, nemuseli sme sa obzerať za starou web stránkou a jej architektúrou. Aj tento krok zefektívnil našu prácu.

Komunikácia s klientom

Nami navrhnutú informačnú architektúru sme odkomunikovali s klientom, ktorému sme nové riešenie predstavili. Po jeho odsúhlasení sme sa pustili do hľadania názvov nových sekcií.

Hľadanie vhodných názvov nových sekcií

S klientom sme sa zhodli na nových názvoch sekcií a tak sme vytvorili zjednodušenú, zefektívnenú a ľahko ovládateľnú stránku. Dôraz sme kládli hlavne na to, aby každý užívateľ vždy a veľmi jednoducho našiel to, čo potrebuje nájsť.

SEO

Keďže sme už mali vytvorenú správne funkčnú web stránku mohli sme sa pustiť aj do SEO optimalizácie. Každej správnej optimalizácií však vždy predchádza hĺbková analýza kľúčových.

 

Hĺbková analýza kľúčových slov

Zameralis sme sa na hĺbkovú analýzu kľúčových slov a ich konkurenčnosti. Vyberali sme len tie najvhodnejšie slová a slovné spojenia a dohliadali na ich správnu implementáciu.

Reporting

Po mesiaci SEO optimalizácie sme klientovi spravili report. V tomto reporte si mohol pozrieť nakoľko sme dosiahli ciele, ktoré sme si stanovili, ale aj konkrétne výsledky našej veľkej snahy.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *